קידום אתרים אורגני – SEO

אם התחלת לחשוב על שיווק באינטרנט, ובחרת לעשות זאת באמצעות מנוע החיפוש גוגל, חשוב שתדע מהו קידום אתרים אורגני, ובמה הוא שונה מפרסום ממומן. לכל אחת מהשיטות המוצעות על ידי גוגל יתרונות וחסרונות, ולא פעם נכון לשווק בתמהיל משותף הכולל אורגני וממומן. מהי הדרך הנכונה עבור העסק שלך?

קידום אורגני לעומת פרסום ממומן

כקידום אתרים אורגניאשר מחפשים מילה או ביטוי בשורת החיפוש בגוגל, התוצאות המתקבלות נחלקות ל- 2 סוגים: תוצאות אורגניות ותוצאות ממומנות. התוצאות האורגניות הן אלו המופיעות במרכז העמוד, לעומת התוצאות הממומנות, הנמצאות למעלה ובצד (לפעמים רק באחד מהמקומות), ועבורם תופיע המילה "מודעה".

 

אז מה בעצם ההבדל?

תוצאות ממומנות הן מודעות פרסומיות. חברת גוגל מאפשרת לעסקים, אשר מעוניינים לפרסם מודעה בתשלום בתחום עיסוקם לעשות זאת, ומקצה לשם כך שטח בדפי התוצאות. לחיצה על המודעה תפנה לאתר של בעל העסק, או ל"דף נחיתה" , עמוד באינטרנט ובו פרטים נוספים על המוצר או השירות המוצע, לרוב עם אפשרות ליצירת קשר. התשלום עבור הפרסום מבוצע על בסיס הקלקה של גולשים על המודעה. כל הקלקה עולה כסף, בהתאם למודל התשלום של גוגל. תחום זה נקרא גם בשם קידום ממומן או פרסום בגוגל אדוורדס, והוא שירות נוסף הניתן על ידי MR-MARKETING.

שירותים נוספים

תוצאות אורגניות, התוצאות המופיעות במרכז העמוד (לרוב מוצגות 10 תוצאות אורגניות בכל עמוד), הן אינן פרסומות בתשלום. מנוע החיפוש מציג עבור כל ביטוי שמחפשים את האתרים (העסקים) התואמים ביותר את החיפוש המבוקש על ידי הגולש, בהתאם לכללים שהוגדרו על ידי חברת גוגל. מטרת קידום אורגני בגוגל היא להביא את האתר למיקום גבוה בתוצאות החיפוש האורגניות (טבעיות).

היכן עדיף לך להופיע?

התשובה לשאלה זו אינה חד משמעית ותלויה בכמה גורמים עיקריים:

 • באיזה תחום עוסק העסק שלך, מה רמת התחרותיות בו?
 • מה המטרה/ האסטרטגיה השיווקית שלך, עכשיו ובהמשך?
 • מה גובה התקציב שברצונך להשקיע בשיווק באינטרנט?

בחירת אפיק השיווק הנכון עבור העסק שלך

כאמור לכל אחת מאפשרויות שיווק אתרים בגוגל (אורגני וממומן) יתרונות וחסרונות.
חברת MR-MARKETING מספקת ללקוחותיה שיווק באינטרנט בשתי שיטות אלו, לצד אפשרויות שיווק נוספות, מותאמות לצרכי העסק.
פנה עוד היום על מנת לקבל ייעוץ שיווקי, שיסיע לך לבחור את הדרך הנכונה והיעילה ביותר, אשר תהפוך עבורך גולשים ללקוחות.

צור קשר

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  נושא

  ההודעה שלך