תהליך קידום אתרים אורגני

תהליך קידום אתר בגוגל כולל כמה וכמה שלבים בתוך ומחוץ לאתר, והוא תהליך שהמטרה שלו היא לשפר את מיקומי האתר במנועי החיפוש, ובכך להגדיל תנועת גולשים לאתר. תהליך קידום אתרים הוא תהליך מקצועי, וחשוב לשכור איש מקצוע, מומחה קידום אתרים, שיבצע זאת בצורה נכונה, על מנת להשיג את המטרות הרצויות.

קליטת אתר – דוח מצב קיים

בשלב הראשון שמקדם אתר מקצועי מתחיל תהליך קידום אתר, עליו לשקף ללקוח את מצב האתר בנקודת האפס. שלב זה כולל ביצוע בדיקות מקצועיות באתר, ויצירת דוח הכולל בין היתר: מיקומי האתר בביטויים מרכזיים בהם עוסק האתר, כמות גולשים נוכחית, בדיקת כמות הדפים באתר, וכמות קישורים המפנה לאתר.

מחקר מילות מפתח

בשלב זה מבוצע מחקר מילות מפתח, על מנת למפות את הביטויים הרלוונטיים ביותר לפעילות האתר. שלב זה מבוצע לאחר ראיון מעמיק עם בעל האתר (בעלים/ איש שיווק בחברה), במטרה להבין לעומק את תחום העיסוק, מתחרים עיקריים, בידול מול המתחרים, למי מיועד העסק, המוצר או השירות, חוזקות, וסביבה תחרותית. מחקר המילים כולל בתוכו גם בחינה של המתחרים העיקריים, והוספת ביטויים מעולם הפעילות הרלוונטי, תוך שימוש בכלי מילות המפתח של גוגל וכלים סטטיסטיים נוספים. בתום שלב זה מגובשת רשימת מילות מפתח המובאת לאישור מול בעל האתר.

התאמת מבנה האתר לגוגל – אופטימיזציית מבנה

שלב אופטימיזציית המבנה כולל התאמה של האתר הן לכללי גוגל מבחינת קוד האתר והן לגלישה נוחה ומהירה עבור הגולש (תפריטים, תמונות, קישורים פנימיים וכדומה). ככול שתבוצע אופטימיזציית מבנה טובה יותר כך יוכל ה”עכביש” של גוגל לסרוק את האתר בקלות ובכך להנגיש את האתר לגולשים במנועי החיפוש. במסגרת התהליך מבוצע מעבר על כל דף ודף באתר, על מנת לוודא התאמה מלאה ויכולת הגעה של ה”עכביש” של גוגל לדף זה.

התאמת תוכן האתר – אופטימיזציית תוכן

חלק זה בתהליך קידום אתר כולל שילוב של מילות המפתח בתוכן באתר, בצורה נכונה בהתאם לכללי גוגל, הטמעה של תגיות (מטרתם לסמן לגוגל במה עוסק כל דף באתר), כותרות נכונות, וכמובן הנעה לפעולה, שתגרום לגולש להפוך ללקוח.

פעולות מחוץ לאתר

תהליך קידום אתר כולל לא רק פעולות בתוך האתר, אלא גם מחוצה לו. בין הפעולות הנעשות בתהליך באופן שוטף: רישום האתר לאינדקסים רלוונטיים, ביצוע החלפות קישורים עם אתרים איכותיים בתחומים משיקים, פרסום תכנים בבלוגים, פתיחת ערוצי שיווק תומכים (גוגל+ , YouTube וכדומה).

תחזוקה שוטפת של האתר
תהליך מקצועי של קידום אתרים הוא תהליך מתמשך. במסגרת השירות הניתן בחברת MR-MARKETING מבוצע תהליך מקצועי, יסודי, תוך ביצוע בדיקות והתאמות נדרשות בהתאם לשינויים בגוגל.